BSO Haarzorg

3de graad

De opleiding haarzorg is een praktische opleiding. Tijdens de praktijklessen worden de basistechnieken aangeleerd en ingeoefend. De leerlingen leren het juiste evenwicht te vinden tussen wat praktisch haalbaar is en wat de klant wenst of droomt.

 

Het theoretische luik omvat algemeen-vormende vakken zoals Frans, PAV en vakken die aanleunen bij de opleiding zoals vaktechnologie (de huid en het haar met mogelijke aandoeningen, bespreking van producten, …) en onderzoekend project die de economische kant onder handen neemt.

 

Kapper of kapster word je niet in een handomdraai. We mogen hier terecht spreken van een métier. Het leerkrachtenkorps staat dan ook garant voor een optimale coaching en leert de leerlingen gaandeweg om zelfstandige technieken te combineren met creativiteit en een persoonlijke toets. Als jongste afdeling binnen het Instituut Sint-Maria ligt de klemtoon zoals steeds, meer op kwaliteit dan op kwantiteit. Kwaliteit van het afgeleverde product: ‘goede kapsters en kappers’ door de kwaliteit van de aanpak: ‘intensieve en persoonlijke begeleiding van de jongeren door bekwaam personeel.

 

De dagelijkse sfeer in onze school en de jaarlijks wederkerende successen in competities met vele grotere Vlaamse en Belgische scholen bewijzen dat onze manier van werken vruchten afwerpt.

1ste 2de
Basisvorming
Godsdienst 2 2
Lichamelijke Opvoeding 2 2
Project Algemene Vakken 4 4
Frans 2 2
Plastische Opvoeding 1 1
Specifiek gedeelte
Haarzorg 18 13
Taalworkshop 2
Stage 2 6
Complementair gedeelte
Ondernemend Project 2
Engels 2
Toegepaste informatica 1
Totaal 34 34
Wil je nog meer informatie?

Wil je nog meer informatie over deze studierichting? Maak gerust een afspraak met een leerkracht voor een rondleiding en extra uitleg.


Iets voor jou?

Als je overtuigd bent van deze richting, kan je een afspraak maken om je in te schrijven.


Online tentoonstelling

Sint-Maria pakt trots uit met onze eerste virtuele tentoonstelling. Bewonder met één klik het prachtige werk van onze studenten. Zet je comfortabel in de zetel met iets lekkers en geniet van deze onvergetelijke visuele verwennerij.