2de leerjaar B

1ste graad

In het tweede jaar B-stroom bouwen we de modernisering die in het eerste jaar startte verder uit. Je krijgt nog steeds een brede basis van algemene vorming voor 20 lesuren per week. We richten ook, net als in het eerste jaar, lesuren ‘remediëring en uitbreiding’ in voor Nederlands en wiskunde. Daarnaast kies je voor één of twee basisopties. Kies je voor één basisoptie, dan ga je meteen 10 lesuren kennismaken met alles wat daar bij hoort. Je kan ook kiezen om beide basisopties elk 5 uur te volgen. Zo maak je met meer dingen kennis. Als je in de loop van het jaar toch de keuze wil maken voor één basisoptie, kan dat nog.

De basisopties zijn verbredende lesuren waarin je dieper kennismaakt met de dingen die jou interesseren. Ze bouwen verder op de projecturen in het eerste jaar en bieden al een voorsmaakje op de mogelijkheden binnen het bijhorende domein in de tweede graad. Maar als je in de loop van dit jaar merkt dat je toch iets anders wil, kan je het in het derde jaar ook een helemaal andere richting uit gaan.

Op onze school bieden we de volgende basisopties aan:

Maatschappij en Welzijn:

Binnen de basisoptie Maatschappij en Welzijn ontdek je op een praktische manier meer over de samenleving. Je verdiept je in een gezonde levensstijl rond voeding en verzorging, en werkt rond haarzorg, schoonheidsverzorging en mode. Door in verschillende thema’s  met deze aspecten bezig te zijn, heb je ook oog voor de samenhang.

Deze basisoptie bereidt je voor op arbeidsmarktgerichte richtingen in de tweede graad. Binnen onze school kan je kiezen voor de studierichting Haar- en Schoonheidsverzorging.

Kunst en Creatie:

In de basisoptie Kunst en Creatie focussen we op het artistieke proces. Je leert met een kunstzinnige blik naar de wereld rondom je te kijken en je creëert zelf op verschillende manieren je eigen kunstwerken. Je leert werken met verschillende materialen en technieken. Door te werken in thema’s presenteer je verschillende dingen samen in een mooi geheel.

Deze basisoptie bereidt je voor op arbeidsmarktgerichte richtingen in de tweede graad. Binnen onze school kan je kiezen voor de studierichting Decor en Etalage.

Basisvorming
Godsdienst 2
Lichamelijke Opvoeding 2
Nederlands 3
Engels 1
Frans 2
Maatschappelijke vorming 2
Natuur en ruimte 1
Beeld 1
Wiskunde 3
Techniek 2
Muziek 1
Remediëring en differentatie  
– Nederlands 1
– Wiskunde 1
Basisoptie 10
– Maatschappij en Welzijn
– Kunst en Creatie
Totaal 32
Wil je nog meer informatie?

Wil je nog meer informatie over deze studierichting? Maak gerust een afspraak met een leerkracht voor een rondleiding en extra uitleg.


Iets voor jou?

Als je overtuigd bent van deze richting, kan je een afspraak maken om je in te schrijven.


Online tentoonstelling

Sint-Maria pakt trots uit met onze eerste virtuele tentoonstelling. Bewonder met één klik het prachtige werk van onze studenten. Zet je comfortabel in de zetel met iets lekkers en geniet van deze onvergetelijke visuele verwennerij.