1e Leerjaar A

1ste graad

In het eerste jaar ligt de nadruk op een brede algemene vorming en ga je op zoek naar je interesses en talenten.

Basisvorming 27
Engels 1
Frans 3
Godsdienst 2
Lichamelijke Opvoeding 2
Mens en samenleving 2
Nederlands 4
Wiskunde 4
Muziek 1
Beeld 1
Techniek 2
Natuurwetenschappen 2
Aardrijkskunde 2
Geschiedenis 1
 Differentiatie  5
Nederlands (remediëring en uitbreiding) 1
Wiskunde (remediëring en uitbreiding) 1
Frans/Engels (remediëring en uitbreiding) 1
Project 2
Totaal 32

Vanaf 1 september 2019 start de modernisering van het secundair onderwijs. Dit begint in het eerste jaar. In alle scholen krijgen de leerlingen dezelfde 27 lesuren als basis. Voor de andere 5 lesuren mag de school zelf kiezen.

 

Binnen onze school willen we volop inzetten op de talenten, interesses en noden van onze leerlingen. Daarom richten we ten eerste voor 3 uren lessen ‘remediëring en uitbreiding’ in. Dit doen we voor Nederlands, wiskunde en vreemde talen (Frans, Engels). We zetten dan alle leerlingen van het eerste jaar A-stroom samen en maken groepen per niveau, elke groep met een eigen leerkracht. Deze groepen zullen vaak wisselen. Het kan zijn dat je het moeilijk hebt met wiskunde en daarvoor in de remediëringsgroep zit, maar dat je het goed doet voor Nederlands en daar in de uitbreidingsgroep zit. Of dat je deze week extra oefeningen maakt op être en avoir in de remediëringsgroep voor Frans, en volgende week luidkeels liedjes meezingt in de uitbreidingsgroep voor Engels.

 

Naast deze remediërings-en uitbreidingslessen krijgen de leerlingen ook 2 lesuren ‘project’.  Tijdens deze uren gaan de leerlingen op zoek naar hun talenten en interesses. Alle leerlingen van alle eerste jaren (1A en 1B) worden in kleine groepjes verdeeld en elke leerling mag elke periode een project (bv. Haarzorg, Techniek, Voeding, Beeldende en/of Grafische Vorming, enz.) volgens zijn interesse kiezen.

Wil je nog meer informatie?

Wil je nog meer informatie over deze studierichting? Maak gerust een afspraak met een leerkracht voor een rondleiding en extra uitleg.


Iets voor jou?

Als je overtuigd bent van deze richting, kan je een afspraak maken om je in te schrijven.